AGMLab

Bilişim Teknolojileri, gelişen teknolojiye paralel olarak yenilikçi projeler geliştirmek, AR-GE çalışmaları yürütmek ve danışmanlık servisi sunmak amacıyla, 2004 yılında kurulmuştur.

Misyonumuz

Şirketlere ve son kullanıcılara yenilikçi ve kaliteli arama çözümleri sunmak, dünya çapında mevcut olan geniş bilgi kümelerine erişmek, bilgi üzerinde araştırma yapan ve bilgiyi kullanan yeni servisler oluşturmaktır.

AGMLab, Ocak 2005'ten itibaren Bilkent Üniversitesi'nin teknoloji parkı olan Bilkent Cyberpark'ta yer alırken, Mart 2009 itibariyle ODTÜ Teknokentte üniversite-sanayi işbirliğini içeren projeler üzerinde çalışmaya devam etmektedir.

AGMLab, ODTÜ’de yürüttüğü AR-GE çalışmalarını spesifik yazılım geliştirme tecrübesi ile birleştirerek Arama Motoru, Plaka Tanıma Sistemleri, Akıllı Web Analiz Sistemleri vb. yenilikçi ürünler geliştirmiştir.

Vizyonumuz

İş gücü verimliliğini arttıran, işletme süreçlerini düzene sokan, müşteri memnuniyetini ve web üzerinden satışları yükselten yenilikçi ürünler geliştirmektir.

AGMLab'ın insan kaynakları politikası, yetenekli, hedef odaklı ve sürekli olarak kendini geliştiren mühendisleri ve araştırmacıları bünyesinde bulundurmaktır.

Proje ekiplerimiz, büyük ölçekli AR-GE projelerinde geniş bir bilgi birikimi ve tecrübeye sahiptir.

AGMLab'ın yürütmekte olduğu birçok AR-GE projesi, halen, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından desteklenmektedir. Ayrıca, Avrupa Birliği 7. Çerçeve Araştırma Programları'nda teknoloji ortağı olarak, birçok proje önerisinde yeralmaktadır.

Bilgi Güvenliği Politikası